Habertürk ve Ohne Berater

Etiketler :


Aslında bugün daha fazla yazı yazmayı düşünmüyordum. Habertürk'te gezinirken bir haber gördüm ve bu yazıyı yazmaya karar verdim. Haberde futbol dünyasının baronlarından yani futbolcu temsilcilerinden bahsediliyor. Bir de galeri eklemişler. Galeriye tıkladığımdan beri de hala gülüyorum. Karşımıza çıkan ilk resim Ohne Berater'e ait. Peki kim bu Ohne Berater?

Transfermarkt adlı internet sitesinde futbolculara ait çeşitli bilgiler yer alıyor. Bu bilgilerden biri de bağlı oldukları menajerlik ajansı ya da menajerin adı. Almanya menşeili bu internet sitesi bir süredir Türkçe yayın da yapıyor ancak sitenin tamamı Türkçe'ye çevrilmiş durumda değil. O yüzden bazı futbolcuların temsilci kısmında Ohne Berater yani Almanca "menajersiz" yazıyor. Kaliteli Türk medyası ise haber yazmanın aslında ne kadar basit bir şey olduğunu gözler önüne seriyor. Öncesinde Fotomaç, bugün de Habertürk Ohne Berater'i bir menajer olarak sayfalarına taşıdı.

Habertürk işi bir tık ileriye götürerek bu ünlü futbol baronunun resmini de yayımladı: http://galeri.haberturk.com/ekonomi/galeri/426562-futbolun-baronlari

Bize de Habertürk'ü kaliteli haberciliği nedeniyle tebrik etmek düşüyor.

0 yorum: